18 Shk

Kosi i “Gjirofarm” me fekale, shkarkohet nga detyra kreu i AKU në Gjirokastër

Spread the love

Është shkarkuar nga detyra drejtori i Autoriteti Kombëtar i Ushqimit (AKU) në Gjirokastër, Armand Hilaj pas denoncimit të skandalit të kompanisë “Gjirofarm”.

Në këto produkte të “Gjirofarm” janë gjetur mbetje në linjën e salsës dhe të kosit që shiteshin me shumicë në treg.

Kosi “Gjirofarm” i tregtuar gjerësisht ne vend ka rezultuar të jete me prezencë fekalesh. Kjo u vërtetua edhe pas mostrave të marra për analizim nga AKU.

AKU u bëri thirrje konsumatorëve që të kthenin këto produkte, por edhe pas kësaj thirrje në dyqane vijon të ketë ende produkte të “Gjirofarm” që merren nga qytetarët.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *